В наявності на складі М'які меблі Корпусні меблі Кухонні меблі Комоди Шафи Матраци

Матеріали

Деревностружкова плита (ДСП)

Цей матеріал є одним із найпопулярніших у меблевій індустрії. ДСП отримують шляхом гарячого пресування деревних частинок — зазвичай це спеціально виготовлені стружки, які змішані з клейовим сполучним.

На «Меблевій фабриці «Модерн» чисте ДСП, тобто без покриття (необлицьоване) застосовують лише у виробництві м'яких меблів. Для корпусних меблів використовують фанеровані плити, причому різних видів. Залежно від способу облицювання «облагороджена» деревостружкова плита отримує, як правило, іншу назву, і зараз ми постараємося розібратися в особливостях деяких з них.

Ламінована ДСП - плита, облицьована паперово-смоляною плівкою під дією температури та тиску. Покриття таких плит відрізняється стійкістю до стирання, впливу вологи, температури та хімічних речовин.

Кольорова плита - ламінована ДСП, яка фанерована кольоровою декоративною, тобто паперово-смоляною плівкою.

Матеріал, виготовлений за технологією "софтформінг" - особливість даної технології полягає в тому, що два виробничі етапи, що йдуть один за одним - фрезерування торців меблевої заготовки з ДСП і облицювання торців кромковим матеріалом - при технології "софтформінг" відбуваються одночасно! Тобто край торця заготовки заокруглюють з виходом на лицьову площину і одночасно обклеюють плівкою з обох боків. Таким чином, край виходить без гострих кутів, що робить його безпечним в експлуатації, а плівка, що обгинає торці з двох сторін, захищає їх від механічних пошкоджень. Крім того, технологія "софтформінг" дає можливість використовувати кілька кольорів на лицьовій поверхні меблів. Матеріал, виготовлений за технологією "софтформінг", застосовують у виробництві фасадів. Нерідко можна зустріти словосполучення «фасад типу софтформінг» або «фасад софтформінг». Ми пропонуємо зупинитися на розгорнутому формулюванні: «матеріал або фасад, виготовлений (виконаний) за технологією «софтформінг».

Матеріал, фанерований за технологією «постформінг» - суть даної технології полягає в рівномірному нагріванні облицювального матеріалу та загинання його навколо основи. Основою в даному випадку є ДСП, облицювальним матеріалом – декоративний шаруватий пластик. Отримане в результаті покриття не тільки красиве, воно має високі експлуатаційні характеристики: стійке до механічного, хімічного та термічного впливів. Практичне застосування постформування широко. Наприклад, стільниці для кухонь "Модерн". Поверхня стільниць рівна, гладка, краї мають акуратну закруглену форму. Не забудьте про зносостійкість.

А тепер кілька слів про здоров'я. Зрозуміло, споживача. Облицьовані деревостружкові плити, що використовуються на підприємстві «Модерн», відповідають гігієнічному класу Е1.

ДСП називають найпоширенішим у меблевій індустрії матеріалом. Відкриємо кілька секретів його популярності:

  • матеріал легкий у обробці;
  • плити зручні в експлуатації;
  • меблі з ДСП коштують менше в порівнянні з аналогічними виробами з незбираних матеріалів.

Крім того, продукція з деревостружкової плити має дуже привабливий вигляд, про що свідчать моделі корпусних меблів виробництва «Меблева фабрика «Модерн».

Деревноволокниста плита (ДВП)

ДВП – листовий матеріал. Його виготовляють шляхом гарячого пресування маси із деревних волокон. Плита має гладку поверхню. На «Меблевій фабриці «Модерн» деревоволокнисті плити використовують як задні стіни корпусних меблів, дон висувних ящиків у тумбах, комодах, шафах.

МДФ/MDF

Назва, що звучить як [ем-де-еф], знайома багатьом з нас. Власне, абревіатура MDF з'явилася в США в 1966 році. У розгорнутому вигляді абревіатура виглядають так: MDF - Medium Density Fiberboard - деревоволокниста плита середньої щільності.

Звертаємо увагу, що абревіатура МДФ є калькою англомовної MDF. Це означає, що було здійснено буквальний переклад іншомовного слова, у разі абревіатури.

МДФ виготовляють з висушеної дрібнодисперсної деревної стружки, яка оброблена сполучною речовиною і сформована у вигляді плити з подальшим гарячим пресуванням. Плити МДФ можуть сміливо претендувати на звання екологічної чистюлі. Головна ланка зв'язування тут лігнін - природний матеріал, що виділяється при нагріванні деревини.

Привабливість МДФ-плит полягає в наступному:

  • плити мають високу механічну густину. Це відмінна можливість отримання різноманітних профілів шляхом фрезерування;
  • за якістю і, як ми вже зазначили, з екологічної чистоти МДФ-плити близькі до натурального дерева. Більше того, є думка, що за вологістю та механічними характеристиками вони перевершують його;
  • плити мають завидну стійкість до різних грибків і мікроорганізмів.

Існують різні способи облицювання плит: шпоном, ламінатом, паперосмоляною та ПВХ-плівкою. Облицювання МДФ плівкою ПВХ здійснюється безпосередньо на підприємстві «Модерн». Це дозволяє самостійно коригувати обсяги продукції та знаходити оригінальні колірні рішення.

ХДФ/HDF

Якщо МДФ - це деревноволокниста плита середньої щільності, то ХДФ є деревноволокнистою плитою високої щільності: HDF - High Density Fiberboard. Як і у випадку з МДФ абревіатура ХДФ також є калькою англомовної HDF. Тобто було здійснено буквальний переклад іншомовного слова.

Даний листовий матеріал високої густини отримують методом гарячого пресування подрібнених деревних волокон. Поверхня плит ХДФ гладка, тверда, однорідна та чудово піддається різним видам обробки: ламінуванню, фарбуванню тощо.

На «Меблевій фабриці «Модерн» плити ХДФ використовуються при виготовленні рамкових фасадів, де рамка – це профіль МДФ, а вставка-філя – ламінована ХДФ.

Як уже говорилося вище (див. Глава І. Про підприємство, с. …) на території «Меблевої фабрики «Модерн» освоєно виробництво матеріалів за технологією «софт-» та «постформінгом». ДООПРАЦЮВАТИ!!!