Технологія виробництва
Виробництво м'яких меблів - процес складний і потребує спеціальних знань. Ми розглянемо технологію виробництва загалом, так би мовити з висоти пташиного польоту. На «Меблевій фабриці «Модерн» виробництво м'яких меблів здійснюється поетапно. Етап перший – виготовлення каркасу. Етап другий - обтяжка (оббивка) виробу. Оскільки фабричний процес є чітко організований цикл робіт, то етапи виробництва йдуть у чіткій послідовності один за одним.
При виготовленні каркасу застосовуються такі матеріали: дерев'яний брус (натуральне дерево), ДСП, фанера, ДВП. До натурального дерева у споживача є глибокий інтерес, особливо до технології сушіння бруса. Цікавість це цілком виправдано, оскільки безпосередньо пов'язане з якістю виробу. Закріпити цю увагу продавець-консультант може простим озвученням деяких технологічних подробиць. Наприклад, на території фабрики встановлено сушильні камери німецького виробництва. Що процес сушіння автоматизований, а це означає стабільність параметрів (температура, вологість тощо). Що спеціальний прилад фіксує дані про вологість дерев'яного бруса і як тільки досягається певна позначка, процес сушіння автоматично припиняється. Брус, просушений із дотриманням усіх технологічних премудростей, вважається екологічно чистим; матеріал не цвістиме і хворітиме грибком, його не підточуватимуть жучки, оскільки їм просто нема звідки взятися. А ось міцність та довговічність дерев'яного бруса забезпечена на багато років експлуатації. Після сушіння дерев'яний брус транспортують до столярного цеху, де з бруса виготовляють елементи каркасу. Основні етапи тут також автоматизовано. Це забезпечує, наприклад, надійну фіксацію під час розпилювання бруса, точне калібрування деталей по ширині та висоті заготовок і т.д. Слід зазначити, що автоматизація виробництва і, відповідно, зменшення ролі людини в цьому процесі дозволило скоротити кількість браку, збільшити продуктивність, домогтися значного поліпшення якості деталей, що одержуються (гладкі, без сколів, з точним дотриманням усіх параметрів) і, як наслідок, якості м'яких меблів в цілому.
У міру накопичення елементи з дерев'яного бруса, ДСП, фанери та ДВП транспортують у цех зі збирання каркасів. Для скріплення каркасу елементів застосовують скоби. Скоба є вигнутою під кутом металевою смугою. Кількість скоб розрахована відповідно до прийнятих норм та стандартів. Несуча конструкція виходить міцною та надійною, в процесі експлуатації немає проблем з розхитуванням та появою скрипу. Готові конструкції прямують у цех обтяжки. Сюди ж надходять розкроєні та пошиті викрійки з оббивних матеріалів, заготовки з поролону, комплекти кріплення, декоративні елементи тощо. Тепер працівники цеху у всеозброєнні і можуть приступати до обтяження виробів. У цехах встановлено сучасне італійське та німецьке обладнання. Слід звернути увагу на те, що на фабриці йде технічне оновлення. Багато процесів автоматизовано. У розпорядженні працівників зручний та надійний італійський інструмент.
На ключових етапах виробництва діє відділ технічного контролю (ВТК). У разі зауважень з боку ВТК каркас або готовий виріб відправляють на доопрацювання. Про те, що виріб прийнято, свідчить приклеєний ярлик, де міститься така інформація:
- товарний знак підприємства «Меблева фабрика «Модерн»;
- найменування виробника та його адрес
- Найменування виробу;
- номер замовлення;
- дата випуску (продажу) виробу;
- позначення стандарту;
- штамп ВТК.
Крім того, виріб комплектується гарантійним паспортом, в якому замовник може ознайомитись з рекомендаціями щодо догляду за м'якими меблями, правилами експлуатації, умовами гарантійного обслуговування. Тут є і власне гарантійний талон. Заключний етап - виріб упаковують у гофрокартон, плівку та транспортують на склад готової продукції.